O nas

 

Rocznik 2000, więc jeszcze młodzi, piękni i szukający przygody… To już ponad 900 koncertów, a kilometrów ile…! Ale skoro wszystko dobrze chodzi i warczy, jak czołg po dotarciu, to remontu nie trzeba. Zatem z grubej rury do obstrzału (humorem oczywiście). Działa 12 miechów w roku i 24 godzin na dobę.

Kabaret autorski i troszkę aktorski. Kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na różnych festiwalach i przeglądach. Najważniejsze, że dla normalnych ludzi, a nie dla elit z kasą i poczuciem wyższości. Jesteśmy by rozweselać ludzi.

Sławek – szef, autor tekstów

Rysiek – mały, ale pełen energii

Mateusz – młodszy żartowniś

Maciek – nuty i propaganda

Maria – najmłodsza i najładniejsza

Zosia – opieka techniczna, foto, wideo

 

 Może troszkę historii… 

O historii niech gadają dziadki – kombatanci albo nawiedzeni z komisji różnego kalibru. Jedni robią dużo hałasu po grochówce, inni dla kasy.

Pewnie ktoś już kiedyś powiedział, że „jaja były, są i będą potrzebne”. I my są po to, by jaja robić ze wszystkiego. A jak! Niech ciągle brzmi hasło „wszyscy do jaj!”.

 Co było, minęło – oto historia.
Z konieczności powiem krótko…

Było nas trzech. Przepraszam, raczej troje.
I jeszcze żarty moje.
Był gród piękny – Werbkowice…
A potem wesołe życie.
Później ludzi też niemało.
Troszkę kraju się zjechało…
Co ja tu będę ględzić, jak staruch jakiś.
Pomysł mam tylko taki, że jak się spotkamy,
to pogadamy.
I nie tylko.
Ja wam to mówię – Szef!

 

O programach:

– dla starszych i młodzieży – to koniecznie trzeba przeżyć

– na ludowo, na sportowo – ogólnie odlotowo

– dla szlachty i pozostałych – w zależności od przynależności – dobrane radości

– dla facetów i dla dam – dobry humor damy Wam

– również dla dzieci – bajka śmieszna poleci

– festyny, dożynki i inne święta – trzeba zadzwonić – koniecznie pamiętaj!

 

KONTAKT:

tel. 503 328 132

kab.szaraeminencja@o2.pl

 


 

Kto jest kto?

 

Sławek Stasiuk

25 lat… w branży kabaretowej. Posiada ranczo, na którym eksperymentuje z różnymi roślinami. Na szczęście jadalnymi i legalnie dopuszczonymi do uprawiania. Z wielu swoich zawodów nie przyznaje się jedynie do miłosnych. W kabarecie od początku. I jeszcze dłużej. Sprawca poczęcia Szarej Eminencji.

 

Rysiek Grabowski

Może ze 20 lat… do emerytury. Młody duchem i ciałem. Potrafi być mężczyzną i kobietą. Na szczęście tylko na scenie. Trochę przedsiębiorca, trochę artysta.
W zespole od początku z przerwą na poznawanie świata. Teraz więc rozpiera go energia do działania.

 

Mateusz Chęciński

Młodzieniec z polotem. Choć czasami zakłada pieluchy, to zwykle ma starsze fanki. Drzemią w nim sceniczne zdolności, kiedy tylko on nie drzemie. Statystycznie odmładza. Przyjęty na stan Szarej w 2009. Do emerytury daleko.

 

Maciek Łyko

Urodzony w Krakowie koło Nowej Huty, gdzie spędził młodzieńcze lata, by wyemigrować na płynące mlekiem i miodem wschodnie rubieże Rzeczypospolitej.
W roku 2014 przykleił się do Szarej Eminencji, jak guma do żucia do gaci… Pisze i śpiewa to, co napisze – z braku innego wolnego etatu w Kabarecie. Wszystkie lepsze już niestety zajęte. Jego występ w czasie programu, to niezapomniana duchowa uczta dla koneserów prawdziwego artystycznego dziadostwa najwyższych lotów.

 

Maria Łyko

Młoda, utalentowana wokalistka. Została zaangażowana do KSE, aby obniżyć średnią wieku kabaretu i podwyższyć średnią jego aparycji.